Náš tým

Jak vše začalo

Společnost založil v roce 2014 Lukáš Doskočil pod názvem Tesla Medical, který se v té době spojil s 2. lékařskou fakultou Univerzity Karlovy v Praze, s cílem přijít s revoluční technologií, které bude měnit lidské životy k lepšímu.

Výsledkem je unikátní technologie URIS®, která vůbec poprvé umožňuje neinvazivní cestou stimulovat hluboké struktury v mozku a léčit tak řadu chronických onemocnění.

Dnes jsou naše klíčové technologické prvky a metody chráněny prostřednictvím 71 mezinárodních patentů v rámci EU, Japonska, USA a pyšnit se můžeme také jednou z nejprestižnějších certifikací od renomované německé instituce TÜV SÜD.

Vědecký poradní sbor

Prof. Bertil Blok, MD, PhD

Docent urologie / kandidát na jmenování profesorem
Vedoucí oddělení funkční urologie a neurourologie
Erasmus Medical Center

Vzdělání pana Bloka započalo v rotterdamském Erasmus Medical Center, kde v roce 1988 získal titul MD a následně v roce 1998 obdržel titul PhD na Univerzitním lékařském centru v Groningenu (UMCG).
Pan Blok pracovně působil na rezidentuře urologie University Medical Center v Amsterdamu a McGill v Montrealu.

Ve svém výzkumu se zaměřuje na optimalizaci léčby ve funkční urologii s využitím základního, translačního a klinického výzkumu. Je autorem více než 100 recenzovaných prací, většinou jako první nebo poslední autor.
Viz: pubmed-ncbi-nlm-nih-gov

Prof. Jan Krhut, MD

Prof. MUDr. Jan Krhut, Ph.D. vedl 15 let Urologickou kliniku FN Ostrava. Zároveň přednáší na Lékařské fakultě Ostravské univerzity a působí v České urologické společnosti. Specializací tohoto uznávaného lékaře je funkční urologie dospělých, které se věnuje od počátku své profesní kariéry. Zabývá se zejména diagnostikou a léčbou poruch funkce močového měchýře a pánevního dna. V této oblasti dosáhl řady mezinárodních úspěchů.

Stimvia tým

Lukáš Doskočil

Lukáš Doskočil se od počátků své pracovní kariéry věnuje vývoji, výrobě a komercializaci zdravotnických prostředků.

Po studiu managementu na Vysoké škole ekonomické v Praze (VŠE) začal pracovat ve start-upovém prostředí a v roce 2014 založil společnost Stimvia (Tesla Medical), kterou vede. Mezi jeho oblasti zájmů patří analýza dat a výzkum. Zároveň se mu podařilo sestavit a stabilizovat tým zkušených lidí, jejichž motivací je změnit způsob léčby pacientů s různými onemocněními neinvazivní a bezpečnou cestou.

Roman Dvořák, MD

Dr. Dvořák je odborníkem v oblasti vývoje globálních klinických a regulačních strategií pro registraci nových léčebných postupů. Za svou více než 20 letou kariéru působil v mnoha mezinárodních farmaceutických (J&J, Pfizer) a biotechnologických společnostech (Tercica, Vivus, Saniona) převážně v USA, kde pracoval na vývoji a schvalování nových léků a zdravotnických prostředků. Má praktické zkušenosti s plánováním a prováděním různých klinických studií po celém světě a účastnil se mnoha interakcí s regulačními agenturami (FDA, EMA). MD získal na Karlově univerzitě v Praze a PhD na Oregon State University, Corvallis, OR, USA.

Lukáš Peter, PhD.

Lukáš Peter se specializuje na oblast regulací zdravotnických prostředků, která velmi ovlivňuje samotný technologický vývoj produktu. Jako CTO řídí projekt vývoje URIS od samotného začátku a optimalizuje procesy QMS s legislativními požadavky tak, aby výsledný produkt odpovídal nejvyšším state of the art technickým standardů primárně s důrazem na bezpečnost pacienta. Doktorský titul získal v programu technické kybernetiky, kde se oblasti neuromodulační léčbě věnoval také na vědecko výzkumné úrovni, kde se aktivně podílel na řešení projektů v oblasti elektrostimulace. Vědecký nadhled spojený s regulatorním pohledem mu umožňuje řízení vývoje v trendu moderní doby.

Jaroslava Glaserová, DESS CAAE

Po studiu managementu na Lyonské univerzitě Jaroslava započala svou pracovní kariéru ve finančním sektoru v oblasti marketingové komunikace, projektového řízení a prodejních procesů, kde zastávala různé pozice ve středním a vrcholovém managementu. Postupně získávala zkušenosti u nadnárodních společností, kterými byly například Société Générale, Crédit Mutuel nebo Generale Electric ale i v akademickém prostředí České zemědělské univerzity v Praze. Ve společnosti Stimvia rozvíjí oblast udržitelnosti, komunikace a aktivit spojených s přípravou na vstup na trh.

Michal Stránský, MBA

Již více jak 20 let se pohybuje v oblasti informačních technologií, financí, firemních procesů a inovací. Zkušenosti získal jak z korporátních společností, kde zastával role v managementu, například ve společnosti Českomoravská stavební spořitelna, tak z prostředí startupů a malých firem, kde k nejvýznamnější patří především nadnárodní startup inkubátor Creative Dock. Jeho doménou je IT, plánování a dohled nad financemi a provozní dění uvnitř společnosti Stimvia.