Udržitelnost

Už od začátku vývoje naší technologie jsme měli jasno v tom, že chceme vytvořit přístroj, který bude nejen měnit životy pacientů k lepšímu, ale zároveň nebude zátěží pro životní prostředí. Výsledkem je URIS®, který je nejen vyrobený z recyklovatelných (90 %) a recyklovaných (30 %) materiálů, ale hlavně díky své účinnosti pomáhá snižovat odpad spojený se současnou léčbou močové inkontinence, jako příznaku hyperaktivního močového měchýře.

Dostupná léčba bez zbytečného plýtvání

Zařízení URIS® je vyvinuto tak, aby ho pacienti mezi sebou mohli sdílet a opětovně používat na rozdíl od jednorázových produktů. Navíc jsme navrhli i unikátní logistický a renovační proces, abychom zachovali nejlepší kvalitu našich produktů po maximální dobu.

Úspora pitné vody

To, co je pro pacienty s hyperaktivním močovým měchýřem typické, je časté nutkání močit. V průměru toaletu navštíví až 12x za den. To je 12 spláchnutí a 120 litrů vody (nebo 24 litrů v případě šetrného splachování). Přístroj URIS® prokazatelně snižuje počet mikcí o 27 % a tím šetří i vodu použitou na splachování.

Méně nebezpečného odpadu

Jen v České republice je 533 000 pacientů trpící inkontinencí způsobenou hyperaktivním močovým měchýřem. Jejich denní spotřeba inkontinenčních plen se pohybuje kolem 2 a za rok jich tedy spotřebují až 400 milionů kusů. Přitom by podle klinických studí stačila 30 minutová stimulace přístrojem URIS® a urgence močit by se dostala na takovou úroveň, že pleny už nejsou takřka potřeba.

Voda bez zbytků farmak

Léčiva v našich tělech prochází strukturními změnami, které vedou ke vzniku metabolitů. Ty jsou poté vylučovány z těla ven a v nano množství se dostávají do půdy, odpadní, povrchové, podzemní a dokonce i pitné vody. Léčba přístrojem URIS® tento problém odbourává, protože při jeho používání nedochází ke vzniku žádných škodlivých metabolitů a odpad, který vzniká je přírodního původu a snadno odbouratelný.

Zajímají vás podrobnosti spojené s naší technologií a dopadem na životní prostředí?
Kontaktujte nás a rádi si s vámi o tom promluvíme.